Przejdź do treści

Ciężki dym – efekt specjalny nie tylko na pierwszy taniec weselny

  ciężki dym

  Istnieje wiele atrakcji specjalnych, które pozwalają osiągnąć zniewalający efekt na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych. Jedną z najciekawszych jest ciężki dym, nazywany również suchym lodem czy chmurami. Jeżeli odpowiednio zgrasz jego pojawienie się na swoim evencie z muzyką, aranżacją świetlną lub innymi efektami, Twoi goście oniemieją z zachwytu. Ponieważ potrafi zrobić dobre wrażenie, często wykorzystuje się go w momencie pierwszego tańca, pojawienia się gościa specjalnego czy rozpoczęcia wydarzenia muzycznego. Bez względu na okoliczności, w jakich wykorzystamy ten niezwykły dym, w celu jego wytworzenia zawsze potrzebować będziemy specjalnej aparatury, suchego lodu oraz dostępu do prądu. To niewiele, biorąc pod uwagę efekt finalny.

  Ciężki dym to para, która powstaje w wyniku reakcji  suchego lodu z wrzątkiem, wykorzystywana jako efekt wizualny podczas eventów. Unosi się nisko przy podłożu, nie ma zapachu, nie uruchamia również czujników przeciwpożarowych. Zarówno uczestnicy imprezy, jak i jej organizatorzy mogą zatem czuć się bezpieczni. Suchy lód nie stanowi także zagrożenia dla dzieci, które najchętniej uczestniczą w zabawach z jego udziałem. Jego wdychanie, tarzanie się w obłokach, a nawet próby jego złapania są całkowicie bezpieczne i nie powodują żadnych dolegliwości. Rodzice mogą być zatem spokojni o swoje pociechy, które w pobliżu dymu spędzają imprezę.

  Taniec w chmurach, ale… na podłodze?

  Ze względu na swoją zjawiskowość, ciężki dym najczęściej stosuje się jako atrakcję weselną podczas pierwszego tańca Pary Młodej. Wówczas dym tworzy wrażenie powstającej chmury, która delikatnie rozpływa się pod wpływem kroków stawianych przez zakochanych. W celu zapewnienia odpowiednich wrażeń wizualnych należy jednak zadbać o to, by dym był wystarczająco gęsty, nieprzejrzysty i unosił się na odpowiedniej wysokości. Efekt będzie zdumiewający tylko wtedy, gdy mamy do dyspozycji dobrej jakości sprzęt, odpowiednie narzędzie oraz wiedzę. Pomóc w obsłudze wytwornicy mogą nasi eksperci, którzy udzielają stosownego instruktażu podczas jej wynajmu.

  Efekty specjalne zapewniane przez wytwornicę ciężkiego dymu spotykane są jednak nie tylko na weselach. Coraz częściej widzimy ją również na bankietach, wernisażach, wystawach, pokazach, imprezach jubileuszowych, a nawet galach MMA. Pozwala na stopniowe wyłonienie się z dymu poczęstunku (tortu), uczestników wydarzenia, zaproszonych gości specjalnych, VIP-ów, ekspozycję wybranych przedmiotów czy przestrzeni wydarzenia. Efektywność jej działania zapewnia najlepsze rezultaty wewnątrz pomieszczeń. Dla dymu przeszkodą mogą się bowiem okazać złe warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr, zbyt duże nasłonecznienie), co należy również wziąć pod uwagę na etapie planowania eventu. Zastosowanie dymu uświetnia ponadto przebieg eventów z fotobudką, sprzyja spektakularnemu przebiegowi wideofilmowania imprez, jest pożądane przez fotografów, którzy w dymie widzą ogromny potencjał artystyczny.

  Ciężki dym – jaki suchy lód wybrać?

  Na rynku dostępne są urządzenia, które umożliwiają otrzymanie dymu bez konieczności stosowania suchego lodu. Najczęściej jednak są one mało efektywne. Dym, który się z nich wydziela, ma charakterystyczny zapach użytego płynu oraz nie chce utrzymywać się przy powierzchni podłogi. Jest go również zdecydowanie mniej objętościowo. Maszyna dobrej jakości zapewnia dużą objętość bezwonnego dymu właśnie dzięki zastosowaniu suchego lodu. Istotna jest jego świeżość, dlatego też klientom oferujemy lód pochodzący od zaufanego dostawcy. Zatem możesz być spokojny – zadbamy o to, by na Twoim evencie powstały gęste obłoki, a nie mizerna lekka mgiełka.

  Ilość suchego lodu wsypywanego do wytwornicy zależy od jej modelu. Do niektórych z nich można wsypać aż 15 kg suchego lodu, a do innych zmieści się jedynie 7 kg. Wiele zależy również od metrażu lokalu, który planujemy zapełnić obłokami. Jakość i ilość wytworzonego dymu w główniej mierze zależy od stosunku gorącej wody do ilości zimnego lodu. Woda nie może zbyt szybko się schłodzić, dlatego nie należy wsypywać większej ilości granulatu, niż zaleca producent. Wytwornica przestanie produkować ciężki dym nie tylko po rozpuszczeniu całego lodu. Zabraknie go również wtedy, gdy zaburzone zostaną prawidłowe proporcje obu substancji.

  Ciężki dym nie powoduje powstawania plam na powierzchni podłogi lub mebli (również mebli eventowych wynajmowanych specjalnie na tę okazję). Nie wymaga sprzątania, co stanowi jego zaletę – samoistnie rozprasza się w powietrzu, gdy wytwornica przestaje działać.

  Zanim zaczniesz, pamiętaj o wymaganiach technicznych

  Maszyna nagrzewa się około godziny, dlatego też jej użytkownik musi pamiętać przede wszystkim o jej odpowiednio wczesnym uruchomieniu. Nikt nie chce przecież oczekiwać w napięciu na pierwszy taniec nowożeńców tylko z tego powodu, że para nie jest jeszcze gotowa (bynajmniej nie chodzi tu o Młodą Parę). Wytwornica aktywnie działa, tworząc obłoki przez około 5 minut. W zadymianym lokalu należy wyłączyć klimatyzację i zamknąć okna. Warto się też upewnić, czy miejsce, w którym organizujesz event, zezwala na stosowanie tego rodzaju atrakcji.

  Decydując się na nasze usługi, nie musisz obawiać się o awarię wytwornicy. Dokładamy wszelkich starań, by trafiła ona w Twoje ręce sprawna i w nienagannym stanie. Jej nieprawidłowy transport lub eksploatacja mogą bowiem przyczynić się do zapchania dysz, zalania płynem grzałki lub układu elektronicznego. W takim przypadku jej prawidłowe działanie nie jest możliwe. Nasi specjaliści zabezpieczają urządzenie na czas transportu oraz ponownie montują je przed rozpoczęciem eventu. Otrzymujesz zatem gwarancję jego efektywnej oraz efektownej pracy.

  W Eventpoint oferujemy kompleksowe przygotowanie przebiegu Twojej imprezy. Oprócz wrażeń specjalnych, dostarczamy również podstawowe wyposażenie i asortyment konieczny do organizacji wydarzeń różnej rangi. Wynajem mebli eventowych, automatu do drinków, czy animacje dla dzieci uświetnią przebieg każdego z nich.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *