Przejdź do treści

Fotobudka czy fotolustro? Czym się różnią? Co wybrać?

  fotobudka czy fotolustro

  Nie każdy z organizatorów wydarzenia okolicznościowego chce korzystać z usług fotografów. Niektórzy uważają, że obecność obcej osoby, która wykonuje zdjęcia lub filmuje wydarzenie, może krępować jego uczestników. Inni chcą po prostu dodatkowej atrakcji dla swoich gości. W takiej sytuacji idealne sprawdzi się maszyna do wykonywania fotografii. Fotobudka czy fotolustro – klienci zastanawiają się nad tym, co wybrać i czym różnią się oba sprzęty. Warto przyjrzeć się im bliżej, gdy chcemy, by zagościły na naszej imprezie. Bez względu na charakter wydarzenia, skorzystać z takiej usługi może każdy – przyszła Para Młoda, solenizant, jubilat, wystawca, organizator zjazdu firmowego, rodzinnego, bankietu, a nawet eleganckiej gali.

  Główne różnice pomiędzy fotobudką a fotolustrem skupiają się wokół ich wyglądu zewnętrznego, interfejsu i udogodnień. Sam sprzęt działa w sposób podobny i charakteryzuje się zbliżonymi parametrami. Jedno jest pewne – wykonywanie zdjęć ma wielu zwolenników i dlatego nigdy się nie znudzi. Uczestnicząc w ważnym wydarzeniu, na które zostaliśmy zaproszeni, pragniemy zachować je w pamięci na długo. By wspomnienia nie wyblakły, najlepiej, żeby miały one formę niewielkich fotografii, wydrukowanych na najlepszej jakości papierze. Wybór dotyczący dwóch opcji sprzętowych – fotobudka czy fotolustro – zostawia się w większości przypadków klientowi. To on zna bowiem własne oczekiwania i wie, na jakim wyglądzie aranżacji eventowej mu zależy. Jeżeli ma być to efekt WOW! w stylu hollywoodzkim – wybierze lustro. Tradycja połączona z efektownym, ale dopasowującym się do otoczenia designem – to budka.

  Fotobudka czy fotolustro – najważniejsze różnice

  Nie dla wszystkich organizatorów imprez wystarczającą atrakcją eventu jest wideofilmowanie czy fotografowanie gości przez wynajętych w tym celu fachowców. Wielu osobom kojarzy się to z dyskomfortem, ustawianymi zdjęciami i sztucznymi aranżacjami. Jeżeli chcemy uniknąć zawstydzenia naszych gości, postawmy na przyjęciu fotobudkę lub fotolustro. Każdy zdecyduje samodzielnie o tym, kiedy i w jakiej pozycji chce być sfotografowany. Co więcej – może nawet w tym celu przebrać się za kogoś innego! Żaden fotograf nie umożliwi nam takiej zabawy i nutki adrenaliny podczas robienia zdjęć. Stając przed wyborem – fotobudka czy fotolustro – warto znać podstawowe różnice między nimi.

  Oba urządzenia różnią się przede wszystkim odmiennym designem obudowy. Jak sama nazwa wskazuje, fotolustro ma formę case’a, w którym na przodzie ukryte jest lustro w ozdobnej ramie. Budka zdjęciowa przypomina słupek na nóżce, który jest znacznie lżejszy niż lustro do wykonywania zdjęć. Przez swój wygląd urządzenia wpływają na różnicę w estetycznej oprawie eventu. Jeżeli chcemy zachwycić gości elegancją i sprawić, by poczuli się oni jak na wybiegu lub czerwonym dywanie – postawmy na lustro. Klasyczna fotobudka jest rozwiązaniem nieco bardziej stonowanym, dobrze wpasowującym się w tło każdego eventu.

  Interfejs i czas trwania sesji zdjęciowej

  Fotobudka i fotolustro różnią się ponadto interfejsem użytkownika. W przypadku pierwszego z wymienionych urządzeń animacje są dostępne dopiero w momencie przygotowywania się użytkowników do wykonywania zdjęć. Lustro natomiast nawet w stanie spoczynku zachęca nas do podjęcia z nim interakcji. Animacje wyświetlane na monitorze mają formę krótkich filmów, inspirujących do tworzenia coraz ciekawszych ujęć.

  W selfie mirror mamy ponadto możliwość samodzielnej regulacji czasu trwania sesji. Możemy to wykonać, wpływając na ilość ujęć. Czas wgranych animacji nie jest edytowalny. W budce mamy pełną dowolność. Pomiędzy kolejnymi ujęciami możemy ustawić różny czas, co sprzyja dłuższym przerwom między ujęciami przeznaczanym głównie na zmianę swojego wyglądu. Długa sesja wiąże się jednak z dłuższym oczekiwaniem gości na swoją kolej do zdjęcia oraz mniejszą wydajnością sprzętu.

  Wynajem fotobudek Wrocław – parametry sprzętu

  Do dyspozycji klientów w Eventpoint przeznaczamy dwa profesjonalne urządzenia. Uczestników eventów fotografujemy z wykorzystaniem fotobudki Smove Mini Mirror z drukarką termo-sublimacyjną Mitsubishi CP-D80DW oraz fotolustra Smove Mirror Premium z tą samą drukarką.

  Budka jest kompaktowa i efektowna, posiada regulację pochylenia korpusu, umożliwiając wykonywanie zdjęć w różnorodnych przestrzeniach i warunkach oświetleniowych. Tafla dotykowego ekranu ma 33 cale, a sprzęt wyposażono dodatkowo w lampę typu flash oraz oświetlenie dekoracyjne krawędzi korpusu i nogi działające na pilota. Urządzenie wykorzystuje aparat CANON EOS 2000D, o obiektywie 18-55 mm.

  Fotolustro również posiada lampę zewnętrzną, ale dodatkowo wyposażono je w modyfikator światła (beauty dish). Tafla lustra ma aż 55 cali, a monitor działa w rozdzielczości 4K. W pakiecie interfejsu otrzymujemy szablony wydruków i gotowe projekty. Wybierając lustro, klient ma do dyspozycji kilka wariantów zdobienia jego ramy. Interaktywne, multikolorowe oświetlenie LED przykuwa wzrok użytkowników. W urządzeniu zastosowano ten sam aparat, co w przypadku fotobudki. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest jednak case, który oprócz funkcji transportowej pełni również rolę stojaka na oferowane przez naszą firmę gadżety.

  Gadżety

  Wynajem fotobudki we Wrocławiu nie ogranicza się jedynie do dostarczenia na miejsce wydarzenia konkretnego urządzenia. To wręcz pierwszy krok wykonywanej przez specjalistów marki Eventpoint usługi. Nieważne co wybierasz – fotobudka lub fotolustro zawsze wyposażone są w szereg gadżetów umilających korzystanie z nich. Eventy z fotobudką w tle odbywają się z wykorzystaniem zabawnych tabliczek z napisami, humorystycznych nakryć głowy, peruk, a nawet całych kostiumów. Dzięki nim możesz zyskać wąsy, bujne owłosienie, okulary, wydatne usta, a nawet stać się Myszką Miki lub inną bajkową postacią. Ostatnia możliwość stanowi nie lada atrakcję dla dzieci.

  Fotobudka a może fotolustro – co się bardziej opłaca?

  Możliwość wynajmu fotobudki lub fotolustra warto rozważyć zwłaszcza wtedy, gdy będzie to jedyna szczególna atrakcja na naszej imprezie. Bawią się przy niej zarówno całkowicie obce sobie osoby, jak i członkowie całych rodzin. Ta rozrywkowa atmosfera sprzyja integracji i poczuciu dobrej zabawy – a na tym przecież zależy nam najbardziej jako organizatorom eventu. Nie odpowiemy jednoznacznie na pytanie, co się bardziej opłaca. Wiele zależy bowiem od preferencji i oczekiwań klienta oraz jego indywidualnych wymagań. W każdym pakiecie oferowanym przez Eventpoint wynajem fotobudki jest tańszy niż w przypadku lustra. Decyzja o wypożyczeniu konkretnego sprzętu nie powinna jednak być podyktowana wyłącznie względami finansowymi.

  W pakiecie mini, czyli najtańszym, zarówno fotobudka, jak i fotolustro będą dostępne na Twojej imprezie przez 2 godziny. Cena zawiera nielimitowaną liczbę zdjęć, kompleksową obsługę sprzętu wykonywaną przez naszych pracowników, gadżety, tło, własny tekst pod zdjęciami oraz koszty transportu sprzętu w wybrane miejsce. W tym pakiecie wynajem fotolustra we Wrocławiu kosztuje 949 złotych, a fotobudki – 749 złotych. Wydłużony czas pracy fotobudki lub fotolustra do 3 godzin uzyskujemy za dopłatą 100 złotych, a 4 godziny nieprzerwanej pracy sprzętu kosztują w przypadku fotolustra 1199 złotych, a fotobudki 999 złotych. Szczegóły wynajmu nie ulegają zmianie w żadnej z wymienionych opcji pakietowych.

  Gdy stawiasz na funkcjonalność…

  Wynajem fotobudki to jedna z najbardziej popularnych usług na rynku eventowym ostatnich lat. Nadal nieczęsto wypiera ją fotolustro. Funkcjonalność obu sprzętów jest podobna, choć selfie mirror oferuje nam bardziej rozwinięty i efektowny proces tworzenia własnych zdjęć. Jeżeli interesują nas parametry sprzętu – oba charakteryzują się znacznymi podobieństwami. Różnice zauważymy wtedy, gdy zwrócimy uwagę na wszystkie „smaczki”, związane z ich działaniem. Uświetnienie imprezy za ich pomocą musi być niezapomniane.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *